Mikołaj w naszej szkole

Wszyscy dobrze wiedzą, że Święty Mikołaj nigdy nie zapomina o grzecznych dzieciach. Nie ma co się dziwić, że i w tym roku odwiedził mury naszej szkoły. Święty, wraz ze swoim orszakiem, złożył bożonarodzeniowe życzenia i rozdawał dzieciom słodycze. Pomocnicy Mikołaja wykonali piękną zimową piosenkę, która wprawiła nas w radosny, świąteczny nastrój. Mikołaj nie zapomniał również o podarkach dla tych, którzy kiedyś byli dziećmi, więc zarówno Pani Dyrektor, jak i nasi nauczycieli mogli ucieszyć się ze słodkich niespodzianek.

Motywem przewodnim Dnia Świętego Mikołaja był bożonarodzeniowy sweterek. Uczniowie naszej szkoły dokonali świątecznych zakupów i w szkole zagościły zimowe barwy. Wśród czerwieni, zieleni i bieli znalazły się również motywy i symbole zbliżających się Świąt. Na sweterkach dzieci królowały zabawne renifery, choinki, piernikowe ludziki        i bałwanki. Uczniowie nie zapomnieli również o innych ozdobach, więc na ich głowach pojawiły się mikołajowe czapki lub rogi renifera.

Dzień Świętego Mikołaja był bardzo radosnym świętem, a rozlegające się dźwięki dzwonków przypominały o zbliżającym się wielkimi krokami okresie świątecznym.

Samorząd Szkolny wraz z opiekunami życzy wszystkim

Opracowały: Anna Homa i Elżbieta Staszak