III DZIEŃ NAUKI
23 kwietnia w szkole odbył się III Dzień Nauki. Uczniowie klas IV-VII SP oraz II i III gimnazjum wraz z nauczycielami uczestniczyli w różnych formach aktywności naukowej.
Zaproszony gość przeprowadził dwa wykłady o następującej tematyce:
- dla grupy młodszej „6678 km po Europie Camino Frances – milion kroków po drogach i bezdrożach Hiszpanii”
- dla grupy starszej „Kaukaskie giganty. Multimedialna opowieść o podróży po Gruzji, Osetii Północnej i Republice Kabardyno – Bałkarskiej (Rosji) oraz z wejścia na Kazbek i Elbrus”
Opracowała: Magdalena Haluch
……………………………………………………………………………………………..
Relacja z wycieczki do Zakopanego
W dniach 26-27 kwiecień uczniowie z klasy VII pojechali na szkolną wycieczkę w najwyższe polskie góry – Tatry. Celem pierwszego dnia wycieczki była Dolina Białego – Sarnia Skała – Dolina Strążyska.
Opracowała Elżbieta Staszak
……………………………………………………………………………….
BŁYSKAWICZNE SUKCESY
Z największą przyjemnością informujemy, że dnia 25.04.2018 roku grupa taneczna „Błyskawica” zdobyła I miejsce na XIX Spotkaniach Amatorskich Grup Artystycznych SAGA. Przegląd odbył się w Domu Kultury w Kozach i został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Bielsku – Białej. W imprezie wzięło udział 280 wykonawców skupionych w 17 zespołach tanecznych. Zespołom przyglądała się komisja oceniająca w składzie: Paweł Zaufał – tancerz, aktor; Mateusz Wojtasiński – tancerz, aktor; Jerzy Waligóra tancerz, choreograf oraz Halina Kubisz-Muła instruktor amatorskiego ruchu artystycznego, przewodnicząca jury. Dziewczęta zaprezentowały się w dwóch układach choreograficznych: „Błyskawiczne porządki” oraz „Quickstepowe ujęcie”.
Gratulujemy!
Opracowała: Małgorzata Borth -Mirocha
Foto: Magdalena Więzik
…………………………………………………………………………………………..
MOSKIEWSKA REWIA NA LODZIE – „KRÓLOWA ŚNIEGU”
27 kwietnia dzieci z klas I – III uczestniczyły w niecodziennym wydarzeniu, jakie miało miejsce na tafli oświęcimskiego lodowiska. Moskiewska Rewia na Lodzie zaprezentowała fantastyczne, baśniowe widowisko oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. Doskonała oprawa muzyczna, choreografia pełna indywidualnych popisów jazdy figurowej na lodzie oraz wspaniałe kostiumy i dekoracje wywarły duże wrażenie na widzach. Zdjęcia to tylko namiastka tego, co tak naprawdę mogliśmy zobaczyć i podziwiać w czasie trwającego przedstawienia.
Opracowała: R. Matusik
…………………………………………………………………………………………………….
Konkursu „Mieszkam w Beskidach”- podsumowanie
Jednym z najstarszych i najbardziej renomowanych konkursów plastycznych organizowanych na skalę międzynarodową a obejmujących nasz region jest konkurs „Mieszkam w Beskidach”. Jego głównym organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej, a na tegoroczną XXV Edycję spłynęło tysiące prac plastycznych ukazujących piękno krajobrazu i opisujących tutejszy folklor i tradycje. Wśród nagrodzonych przez komisję konkursową prac znalazły się również te wykonane przez uczniów z Bujakowa. W poszczególnych kategoriach wiekowych i tematycznych jury nagrodziło następujących uczniów:
Eliza Dorabiała za zajęcie I miejsca,
Wojciech Nycz za zajęcie I miejsca,
Wiktoria Tutka za zajęcie I miejsca,
Martyna Wachowicz za zajęcie I miejsca,
Helena Haluch za zajęcie II miejsca,
Magdalena Kowalska za zajęcie II miejsca,
Michał Jędrusiak za zajęcie III miejsca,
Natalia Paluch za zajęcie III miejsca,
Oraz wyróżniono następujących uczniów:
Magdalena Marczewska, Magdalena Kudłaciak, Dominika Handzlik.
Gratulujemy serdecznie uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowała: Dorota Cudzich.
……………………………………………………………………………………………
Wycieczka uczniów klasy III gimnazjum
do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau
6 kwietnia 2018r. uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau. Młodzież wzięła udział w zwiedzaniu, aby poznać zjawisko holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce, a także, aby uświadomić sobie wymiar ludzkiego okrucieństwa. Ponadto celem naszego wyjazdu było również budzenie szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka bez względu na rasę i wyznanie oraz poznanie martyrologii narodu polskiego i żydowskiego oraz innych narodów podczas II wojny światowej.
……………………………………………………………………………………..
SZKOLNY PROJEKT „WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI I POTYCZKI JĘZYKOWE”
13.04.2018r. klasy młodsze zaprezentowały się na podsumowaniu szkolnego projektu „Wierszyki łamiące języki i potyczki językowe”. 23 osoby podjęły wyzwanie, jakim było przygotowanie recytacji wiersza, trudnego pod względem artykulacyjnym, ilustracji do niego oraz wyćwiczenie wzorowego czytania skomplikowanych zdań, „łamiących język”.
Opracowały: Alina Morawska i Renata Grubka