Warsztaty językowe w Londynie

       Od 8 do 13 maja 2019 r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w warsztatach językowych w Londynie. Młodzież miała niecodzienną okazję poszerzenia swojej wiedzy ogólnej o krajach Zjednoczonego Królestwa, jak również możliwość podszlifowania swoich umiejętności językowych. Konwersacja w języku angielskim i sprawdzenie swojej sprawności językowej w różnych sytuacjach z życia codziennego jest świetną okazją dla młodzieży, aby ten język lepiej poznać i pokochać.

Młodzież, już w drodze do Anglii, uczestniczyła w wykładzie na temat kultury  i historii Wielkiej Brytanii, obejrzała film o Rodzinie Królewskiej i zabytkach Londynu. Uczniowie rozwiązywali również zadania w specjalnie przygotowanym dla nich zeszycie ćwiczeń.

Pierwszą atrakcją była przeprawa do Anglii promem. A potem było już tylko wielkie zwiedzanie. Mogliśmy oglądać i fotografować najciekawsze miejsca i zabytki w Londynie, a wśród nich Tower of London, Tower Bridge, Parlament, Big Ben, Downing Street 10 (siedziba Premier Theresy May), Buckingham Palace, Picadilly Circus. Zrobiliśmy zakupy w typowym brytyjskim supermarkecie, najsłynniejszym w Londynie i jednym z największych na świecie sklepie zabawkowym Hamleys oraz uwielbianym przez młodzież sklepie odzieżowym Primark. Dla miłośników sztuki niezwykłą atrakcją były muzea i galeria z cennymi zbiorami dzieł sztuki (National Gallery, Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki). Mnóstwo śmiechu i zabawy czekało  nas w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s. Zobaczyliśmy również piękne katedry i kościoły.

Pani przewodnik pokazał nam również tajniki życia studenckiego w trakcie spaceru po Oxfordzie i zwiedzania jego licznych kolegiów.

Najważniejszym elementem warsztatów była jednak możliwość zamieszkania z brytyjską rodziną i uczestnictwo w jej codziennym życiu, kosztowanie brytyjskiej kuchni  i podróż londyńskimi środkami transportu, w tym słynnym londyńskim metrem.

Wyjazd był świetną okazją do poznania nowych ludzi, miejsc, obyczajów i przygodą, której nigdy nie zapomnimy.

Opracowały:

Anna Homa i Elżbieta Staszak