WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH DO INWAŁDU

     13.06.2018r. klasy I – III pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „ Kucyk” w Inwałdzie. Pogoda w tym dniu nie należała do wymarzonych, ale nie popsuła humorów. Autokar przywiózł dzieci na parking w Inwałdzie, gdzie czekał już kolejny pojazd – ciuchcia, która zabrała wszystkich na teren minizoo.

Była to bardzo miła i atrakcyjna przejażdżka, a  dzieci miały okazję podziwiać piękne krajobrazy. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że deszcz prawie ustał i można było zacząć zabawę w „małpim gaju”. Do szaleństw wśród piłeczek przystąpiły klasy I i II, zaś klasy- IIIa i IIIb wyruszyły na zwiedzanie zoo. Dzieci było oprowadzone przez panią Olę, która opowiadała o zwyczajach i pochodzeniu zwierząt, uczyła, jak bezpiecznie je karmić i właściwie się do nich odnosić. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć lisy, szopy, alpaki, kangura czy krowę zebu, nakarmić osły, kozy czy lamy, podziwiać papugi czy pawie. Potem nastąpiła zmiana- starsze dzieci się bawiły, a młodsze poszły odwiedzić zwierzęta. Uczyły się szacunku dla wszystkich żyjących istot, obserwowały ich zachowanie i zwyczaje, miały okazję zobaczyć taniec godowy pawia i prezentację jego pięknego ogona.

    Po spacerze czekały na wszystkich kiełbaski oraz pamiątki, a potem ciuchcia odwiozła wycieczkowiczów do autokaru. Dzieci wróciły zadowolone i szczęśliwe, z przyjemnością opowiadały o wrażeniach z całego dnia. Taka lekcja przyrody w plenerze to wspaniała okazja do zaprzyjaźnienia się z naturą i sprawdzenia siebie w kontakcie ze zwierzętami, często – przełamania strachu lub niepewności,  uszanowania zwyczajów zwierzaków oraz podziwiania ich piękna w całej okazałości.

Opracowała: Alina Morawska